OndejHo

OndejHo

Od roku 2018 pracuji ve společnost Alkay Animation Prague. Věnuji se tu hlavně postprodukci a kompozitingu. Kromě filmové tvorbě se tu věnuji programování a vývoji interních aplikací které nám usnadnují a z jisté části i automatizují výrobní proces, který je u animovaného filmu dlohý a náročný.

Moje slunce Maad

2021

Film byl letos oceněn cennou poroty na mezinárodním festivalu animovaných filmů v Annecy. Byl jsem součístí kompozičního týmu který pracoval v softweru ToonBoom Harmony. Postprodukce byla dělaná v AfterEffect a to včetné řípravy na color grade. Celá výroba byla evidovaná v Keeper Systénu a jeho zozšířeních, jehož jsem hlavní vývojář.

Color grading Compositing Postproduction Pipeline developer

Velké dobrodružství Čtyřlístku

2019

Kompoziting byl dělán v softweru ToonBoom Harmony. Před kompozizováním však bylo potřeba nakreslit a namalovat pozadí na kterých jsem se podílel jeko pomocná ruka při relaizaci malby v Adobe Photoshop.

Compositing Backgroung painting

Fifi Fatale

2018

Na filmu jsem pracoval jako kompozitér.

Compositing

Bone Voyage

2018

Ruský seriál režiséra Sergeje Goreje, byl animován v softweru MOHO a poté seskládán v AfterEffect, ve kterých probíhala i postprodukce.

Compositing Postproduction

Lichožrouti

2016

Příprava na render spočívá v tom připravit a rozdělit scénu na jednotlivé plány (vrstvy), aby byl rendertime co nejkratší. Veškerá příprave se dělala v softweru Autodesk Maya. Postprodukce se opět prováděla v AfterEffect.

Compositing Rendering

Čtyřlístek ve službách krále

2012

První film o Čtyřlístku byl naanimován ve 3D a poté ho počítač sploštil, aby jsme se více přiblížili kreslené formě komixu. Počítačové sploštění nebylo vždy dokonalé a bylo ptřěba jej ručně opravit a dokreslit jednotlivé kontury.

Retouching Rendering

Domečku vař!

2007

Krátký film CGI Jiřího Bárty byl vráběn na počítači, úvodní snény jsou však točené, ve kterých malý kluk natáne svou plechovou hračku a tím spustí řetězec událstí.

Acting

Pakárna

2006

Seriál České televize, Pakárna byl první televizní obsah na kterém sem se podílel a to naspívánám titulkových písní.

Sing


© 2021 | Ondřej Horák